Yhteystiedot ja asiakaspalvelu

Yleisimpiin kysymyksiin löytyy vastaus usein kysyttyä sivultamme.

Asiakaspalvelu

Poikkeusaukioloajat:
6.1. loppiaisena suljettu

Käyntiosoite

Olemme muuttaneet! Toimistomme sijaitsee Marian sairaalalla.
UKKO.fi
Lapinlahdenkatu 16 (2. kerros)
00180 Helsinki

Tervetuloa käymään toimistollamme! Soitathan asiakaspalveluun etukäteen, jotta voimme varmistaa, että asiaasi liittyvällä henkilöllä on vapaita aikoja.


Verokorttien toimitus


Postiosoite

SLP Group Oy / Ukko.fi
Lapinlahdenkatu 16
00180 Helsinki

Ilmainen vastauslähetys ilman postimerkkiä

UKKO.fi laskutuspalvelu
Tunnus 5019789
00003 VASTAUSLÄHETYS

Huom! Tarkistathan, että kirjoitit osoitteen tunnuksen oikein! (Halutessasi lähetämme Sinulle myös ilmaisia lähetyskuoria.)

Yrityksen tiedot:

SLP Group Oy (Y-tunnus: 2485076-3)
Lapinlahdenkatu 16, 00180 Helsinki

Laskutusosoitteet

Katso tästä laskutusosoitteemme

Ota yhteyttä



Mistä saan työ- tai palkkatodistuksen?

  • Voit tilata tarvitsemasi todistukset sähköpostilla asiakaspalvelu@ukko.fi

Minne voin lähettää verokorttini?

Minne voin lähettää kulukuitit?

Henkilöstö

paula
Asiakaspalvelu

Paula Haukkamaa
asiakaspalvelu@ukko.fi
09 6980 934

riikka_roitomaa
Asiakaspalvelu

Riikka Roitomaa
asiakaspalvelu@ukko.fi
09 6980 934

tomi-seppanen1
Taloushallinto

Tomi Seppänen
tomi.seppanen@ukko.fi

Markkinointipäällikkö Olli Kopakkala
Markkinointi

Olli Kopakkala
olli.kopakkala@ukko.fi
040 465 97 90

sanna-laitinen
Markkinointi

Sanna Laitinen
sanna.laitinen@ukko.fi
045 111 0543

piia_kuva_pieni
Viestintä

Piia Peiponen
piia.peiponen@ukko.fi
050 313 4164

jami
Tekniikka

Jami Suomalainen
jami.suomalainen@ukko.fi

Toimitusjohtaja Marko Yli-Paavola
Hallinto, sopimukset, lakiasiat

Marko Yli-Paavola
marko.yli-paavola@ukko.fi
045 676 1804

Hallituksen jäsen Antti Turpeinen
ICT

Antti Turpeinen
antti.turpeinen@ukko.fi
050 411 1127

ukko-color-correction
Toimitusjohtaja

Ukko Kumpulainen
ukko.kumpulainen@ukko.fi
040 842 9985

Asiakaspalvelumme palvelee ark. klo 9-16.
  09 6980 934 ja sähköpostitse asiakaspalvelu@ukko.fi