Kontakt

Frågor och Svar

Har du frågor gällande tjänsten? Du hittar svaren på vår Frågor och svar-sida

UKKO.fi lättföretagare kontakt

Välkommen att besöka vårt kontor!

Ring gärna vår kundtjänst först och boka tid.

På grund av coronaviruset har vi tillsvidare ingen kundmottagning på vårt kontor.

Östersjögatan 1, 5. våningen
00180 Helsingfors

Företagsinformation

SLP Group Oy (FO-nummer: 2485076-3)
Östersjögatan 1,
00180 Helsingfors

Här hittar du vår faktureringsadress

Postadress

SLP Group Oy / UKKO.fi
Östersjögatan 1,
00180 Helsingfors

Personal

Kundservice

Janette asiakaspalvelu@ukko.fi 09 6980 934

Kundservice

Kirsika asiakaspalvelu@ukko.fi 09 6980 934

Kundservice

Tamara asiakaspalvelu@ukko.fi 09 6980 934

Byråsekreterare

Jenni Kemppainen jenni.kemppainen@ukko.fi +358 50 471 2601

Ekonomiförvaltning

Santtu Penttinen santtu.penttinen@ukko.fi +358 50 520 1550

Ekonomiförvaltning

Samuel Saranpää samuel.saranpaa@ukko.fi

Ekonomiförvaltning

Mira Juvonen mira.juvonen@ukko.fi

Ekonomiförvaltning

Mira Aihio mira.aihio@ukko.fi

Ekonomiförvaltning

Niklas Tanttu niklas.tanttu@ukko.fi

Ekonomiförvaltning

Miro Koliseva miro.koliseva@ukko.fi

Ekonomiförvaltning

Henrik Häll henrik.hall@ukko.fi

Ekonomiförvaltning

Aleksi Tanttu aleksi.tanttu@ukko.fi

Ekonomiförvaltning

Joonas Tanskanen joonas.tanskanen@ukko.fi

Marknadsföring

Mika Lindholm mika.lindholm@ukko.fi +358 40 726 7070

Marknadsföring

Sanna Laitinen sanna.laitinen@ukko.fi +358 45 111 0543

Kommunikation

Leena Honkajuuri leena.honkajuuri@ukko.fi +358 40 195 5943

Kommunikation

Milla-Maria Karvinen milla-maria.karvinen@ukko.fi +358 50 554 7432

Grafisk designer

Taneli Pohjola taneli.pohjola@ukko.fi +358 41 434 6616

Partnerskap

Henri Korpela henri.korpela@ukko.fi +358 50 360 7765

Teknik

Jami Suomalainen jami.suomalainen@ukko.fi

Teknik

Taavi Mäki taavi.maki@ukko.fi

Teknik

Matias Mäki matias.maki@ukko.fi

Teknik

Mari Pasanen mari.pasanen@ukko.fi

Teknik

Nino Tynkkynen nino.tynkkynen@ukko.fi

Teknik

Sami Haapanen sami.haapanen@ukko.fi

Teknik

Mari Kauppinen mari.kauppinen@ukko.fi

Servicechef

Ville Miettinen ville.miettinen@ukko.fi +358 50 475 3711

Projektledare

Jaska Mäkkylä jaska.makkyla@ukko.fi +358 50 322 8837

Ekonomichef

Antti Pukero antti.pukero@ukko.fi +358 40 828 0638

Styrelseordförande

Petri Kalliokoski

Styrelsemedlem

Lasse Järvinen +358 400 563 247

Styrelsemedlem

Marko Yli-Paavola marko.yli-paavola@ukko.fi +358 45 676 1804

Styrelsemedlem

Antti Turpeinen antti.turpeinen@ukko.fi +358 50 411 1127

Styrelsemedlem

Olli Kopakkala olli.kopakkala@ukko.fi +358 40 465 9790

Styrelsemedlem

Ukko Kumpulainen ukko.kumpulainen@ukko.fi +358 40 842 9985

Styrelsemedlem

Lasse Larvanko

Verkställande direktör

Aleksi Rautavuori aleksi.rautavuori@ukko.fi +358 40 631 7141

Vill du veta mer? Fyll i kontaktformuläret så berättar vi mer om hur UKKO.fi kan hjälpa dig:

  • Genom att skicka formuläret accepterar du UKKO.fi:s sekretesspolicy.